Otsing

Sisseloginud kliendile kuni -10%

Näita hindu KM-ga
ET
Kõik kategooriad
    Menüü Sulge

    Sisseloginud kliendile kuni -10%

    Meist

    Noarootsi - Stockholm - NewYork

    paadipogenikud

    Nagu paljud kaasmaalased sattus ka Jaak Haamer teise ilmasõja lõppedes elutuulte ettearvamatutesse keeristesse. Punavägede hirmus võttis temagi perekond ette reisi suure lombi taha lootuses, et seal helgem tulevik ja rahulikum elu ootamas.

    Kui Jaak Haamer 1944. aastal paariaastase paadipõgenikuna koos vanematega Eestist lahkus, katkus ta sadamasillast välja vana sepanaela ja sellest sai tema viimane mälestus kodumaast.

    Põhjanael

    pohjanael

    Kodumaalt kaasavõetud nael rändas koos Jaaguga Rootsi ja sealt edasi Ameerikasse. Jaak lõi naela oma uude kodukohta jõudes kohe toaseina, teadmata veel, et see ta ükskord rikkaks teeb.

    Nimelt vedas ta koolikaaslastega viiekümne sendi peale kihla, et tema toast näeb Põhjanaela. Dollareid kogunes aastatega nelikümmend üheksa. Selle raha eest ostis ta korraliku haamri ning paberikoti täie uusi naelu - hamburgeri jaoks jäi veel ülegi.

    Ostetud naeltega pakkus kohaliku linnakese vanuritele abi nende verandade parandamisel. Tingimus oli ainult üks - ei mingit töötasu aga iga sisse löödud naela eest tuli vastu anda viis kasutamata naela...

    Jack'i õpiaastad

    jacks_office1

    Kolledžiajaks oli Jaak juba naelamiljonär. Vanemad, kelle Buick enam garaaži ei mahtunud, sest see oli laeni naelakaste täis, ilkusid, et nad oleks pidanud emigreeruma Inglismaale. „Küll te veel näete, et ühel päeval saab minust ka dollarimiljonär!” sõnas seepeale Jaak. Ja kui ta kahekümne kolmeseks sai, kolis ta 170 miili kaugusele lähimasse linna ning võttis endale nimeks Jack Hammer.

    Varsti polnud terves osariigis enam ehitist, kus poleks olnud seinas Jack Hammeri naela. Mõnda kohta löödi see suisa moe pärast, sest iga naelaga saatis Jack kaasa sendi, ning tõotas, et kui see naelaga seina lüüakse, kasvab sellest kümne aasta joosul kümme dollarit. Juhul muidugi, kui ehitise omanik ostab selle ajavahemiku vältel temalt vähemalt 10 000 dollari eest naelu.

    HammerDream

    riistad

    Äri läks esialgu paganama hästi, kuid siis leiutati teip, needi- ja klambripüstolid ning muu taoline. Jack'i biznis hakkas seepeale kolinal allamäge minema.

    Siis turgataski talle pähe, et targem oleks lisaks naeltele müüma hakata ka tange. Ükski ehitus siin ilmas pole ju igavene - mis eile ehitatud, lõhutakse homme kindlasti maha. Selleks aga on vaja korralikke tööriistu.

    Pea avaski Jack uue kauplusteketi, kus kõik vajalikud nipet-näpet ehitustarvikud saadaval.

    On rõõm tõdeda, et see Jack'i tööriistaäri on nüüd otsapidi ka Eestisse jõudnud - mis sellest, et paljud ei tea, et Jack Hammeri juured pärinevad just siit.

    Äri saladus on lihtne - et ajada kokku miljoneid, peab investeerima sente.

    Kuidas Jack Eestisse jõudis

    baltikt

    Kaheksakümnendate lõpu poole hakkasid kuuldused Jack'i kõrvu jõudma, et kodumaal on „Laulev revolutsioon". Isegi Jack, kes väga viisi ei pidanud, hakkas sellel ajal tavapärasest rohkem isamaalisi meloodiajuppe ümisema. Kui temani jõudis läbi CNN-i info kodumaal toimuvast üritusest „Balti kett", lasi Jack selle ürituse tunnustamiseks oma rauapoodides kõik kettide hinnad 90% alla ja lubas, et kui kodumaa saab jälle vabaks, investeerib ta kogu oma ketimüügist saadud tulu Eestisse.

    Aastad läksid ning raha muudkui kogunes. Lõpuks otsustas Jack, et on aeg minna kodumaale asja uurima.

    Ta ostis omale tuusiku Eestisse, et minna kohtuma oma järelejäänud sugulastega ning võtta osa Eesti Vabariigi 81. aastapäeva pidustustest.

    Jack maabus Tallinna sadamas 24. veebruari hommikul. Aastanumbriks oli 1999.

    Tema üllatuseks oli kogunenud sadamasse suur hulk rahvast koos pasunakooriga. Sel hetkel tundis Jack, et teda on oodatud tagasi kodumaale, tegemaks tegusid, milles ta on kuulus kogu Ameerikas. Alles aastaid hiljem sai Jack teada, et sama laevaga maabusid ka kõrged välisriigi külalised aga Jack ei lasknud ennast sellest häirida.

    1999. aasta augustiks suutis Jack läbi närida tollase bürokraatia masinavärgi ja sai lõpuks oma paprid korda. Veel samal kuul alustas firma tegevust. Nimeks sai loomulikult HAMMERJACK OÜ ning põhitegevuseks raua- ja ehituskaupade hulgimüük.

    Aastal 2009 ajas Jack oma äri juured ka Soome ning praegugi on tal seal tegutsev ettevõte. Peamiselt selleks, et aidata meie Kalevipoegadel võidelda Soome ehitustandril ja pakkuda neile hääd kraami hää hinnaga.

    Seega tegutsevad Jacki ärid üle maailma juba päris pikalt ning on üle elanud väga mitmeid valitsusi- nii siin kui sealpool lompi.

    Jack

    Update cookies preferences